Sufity napinane DPS – Konstrukcja

Bardzo ciekawe rozwiązania montażowe i estetyczne profili DPS, pozwalaja na pełną swobodę montażu a zarazem pełne bezpieczeństwo podczas eksploatacji Sufitów DPS.

Jeśli nad sufitem zostanie uszkodzona rura, nie ma obawy, że woda zleje pomieszczenie: sufit, choć się rozciągnie, utrzyma nawet kilkaset litrów wody. Błona sufitu napinanego wykonana jest z PVC i ukształtowana oraz docięta na wymiar już w fabryce.

Sufity napinane Wroclaw

Błona Sufitu Napinanego jest odporna na wilgoć i chlor, dlatego sufity napinane mogą być stosowane w łazienkach i kuchniach. Sufit Napinany jest rozciągliwy i nie przepuszcza wody; nie skrapla się też na nim para wodna. Jeśli nad sufitem napinanym zostanie uszkodzona rura, nie ma obawy, że woda zleje pomieszczenie: sufit napinany , choć się rozciągnie, utrzyma nawet kilkaset litrów wody. Napięcie zamocowanej do ścian błony sufitu nie słabnie z upływem czasu, więc sufit napinany nie opada, ani się nie opuszcza.

Błona sufitu napinanego może być matowa, zamszowa, metalizowana, lustrzana albo przezroczysta. Łatwo utrzymać ją w czystości. Wystarczy zmyć co 4-7 lat ogólnie dostępnymi środkami czystości; można ją też odkażać lub myć wodą pod wysokim ciśnieniem. Sufit napinany można w każdej chwili zdemontować i ponownie zamontować.

Sufit napinany jest bardzo lekki, dlatego do jego zamocowania wystarczą tylko listwy przyścienne, między którymi rozciąga się błonę sufitu. Listwy mogą być tworzywowe lub aluminiowe. Te z tworzywa są tak wykonane, że po zamocowaniu tworzą opaskę przy ścianach pomieszczenia. Listwy aluminiowe są tak ukształtowane i tak się je mocuje, że po założeniu błony sufitu, są niewidoczne. Jeżeli płaszczyzna sufitu ma być załamana pod dowolnym kątem lub ma mieć kształt łuku, należy zamontować dodatkowe listwy zwane separatorami, które dzielić będą błonę sufitu na części. Tam, gdzie załamanie ma być wypukłe montuje się profile wypychające. Montaż sufitu napinanego trwa zaledwie kilka godzin i jest zupełnie niekłopotliwy: nie trzeba wynosić mebli i można cały czas przebywać w pomieszczeniu, w którym trwają prace montażowe.